Dziś przeprowadziliśmy akcję profilaktyczną pod hasłem „Bezpieczny i Widoczny Mieszkaniec Gminy Kleszczów” w szkołach podstawowych w Łękińsku oraz w Kleszczowie.

Inicjatorem działania był radny Karol Jakubik, a Fundację Rozwoju Gminy Kleszczów reprezentował Wiceprezes Michał Peroński.
Fundacja zakupiła dla uczniów elementy odblaskowe – opaski, kamizelki, zawieszki i inne akcesoria zwiększające bezpieczeństwo na drodze.
Celem akcji jest promowanie świadomego i bezpiecznego poruszania się po drogach, a także minimalizowanie ryzyka zagrożeń, które szczególnie nasilają się w okresie jesienno-zimowym. To właśnie wtedy ograniczona widoczność zwiększa prawdopodobieństwo niebezpiecznych sytuacji dla wszystkich uczestników ruchu drogowego.
Do działania włączyli się również przedstawiciele Zakładu Komunalnego w Kleszczowie oraz funkcjonariusze Komisariatu Policji w Kleszczowie.
Dzięki takim inicjatywom budujemy świadomość i kształtujemy właściwe nawyki, które realnie przyczyniają się do poprawy bezpieczeństwa mieszkańców naszej gminy.
Zapraszamy do obejrzenia całej relacji zdjęciowej.


























