01.09.2017

ZAPRASZAMY NA TRZECIĄ EDYCJĘ WARSZTATÓW Z PROGRAMOWANIA DLA DZIECI I MŁODZIEŻY.

Programista to jeden z najszybciej rozwijających się obecnie zawodów na świecie. Zapotrzebowanie na specjalistów w tej dziedzinie ciągle rośnie. Aktualnie w Polsce brakuje ok. 45 tys. informatyków, a wszechobecna cyfryzacja i komputeryzacja sprawiają, że przez najbliższe lata będzie to zawód coraz bardziej pożądany i ceniony.

Aby przybliżyć tematykę programowania w naszej gminie, Fundacja Rozwoju Gminy Kleszczów oraz firma Innotech zapraszają na trzecią edycję warsztatów z programowania. Rozpoczynają się one od połowy września w Domu Kultury w Łękińsku.

Tegoroczna edycja to cykl 20 spotkań (co ok. 2 tygodnie), podczas, których uczestnicy nauczą się podstaw programowania przy pomocy najnowszych technologii. Poprzednie edycje pokazały, że wiedza zdobyta na zajęciach rozwija analityczne myślenie, kształtuje wybór ścieżki zawodowej, pomaga na studiach oraz przygotowuje do pracy w branży programistycznej.

 

Warsztaty będą prowadzone w różnych kategoriach wiekowych:

 

1 Uczniowie szkół podstawowych (4 klasa wzwyż)

2 Uczniowie w wieku gimnazjalnym i wzwyż (poziom podstawowy)

3 Uczniowie w wieku gimnazjalnym i wzwyż (średnio zaawansowany)

 

Warsztaty odbywają się co drugą sobotę zgodnie z harmonogramem zajęć ogłoszonym na początku semestru. Każde zajęcia trwają 2-4 godzin (w zależności od poziomu).

Miejscem spotkań jest Dom Kultury w Łękińsku, ul. Szkolna 2.

Aby wziąć udział w zajęciach należy się zarejestrować na stronie www.innotechlabs.pl

 

Krótki opis zajęć

 

Programowanie w języku Scratch (szkoła podstawowa/gimnazjum): jest to graficzny język programowania przeznaczony dla dzieci i młodzieży. Jest bardzo łatwy do zrozumienia, a przy okazji oferuje wiele możliwości (np. tworzenie gier i prostych aplikacji). Idealny język na pierwsze kroki z programowaniem.

Programowanie robotów LEGO MINDSTORMS EV3 (szkoła podstawowa/gimnazjum): Klocki Lego Technic z mikroprocesorem i sensorami. Podczas tych zajęć budujemy i programujemy roboty, które mają wykonywać różne zadania np. wyjść z labiryntu przy pomocy napędu i czujników odległości.

Programowanie w języku JavaScript oraz HTML (gimnazjaliści/szkoła średnia/studenci): Nauka skryptowego języka programowania używana przy budowie stron i aplikacji internetowych. Na zajęciach piszemy gry takie jak Snake, uczymy się tworzyć strony internetowe, a nawet programować drona

31.08.2017

„PLEBISCYT TALENT" ROZSTRZYGNIĘTY

24 sierpnia br. odbyło się posiedzenie Komisji konkursowej „Plebiscyt Talent”, w skład której weszli członkowie Zarządu Fundacji Rozwoju Gminy Kleszczów oraz Dyrektorzy szkół, których organem prowadzącym jest Gmina Kleszczów. Wnioski o przyznanie jednorazowej nagrody pieniężnej za osiągnięcia naukowe złożyło łącznie 20 uczniów/studentów. Komisja konkursowa przy ocenianiu wniosków wzięła pod uwagę przede wszystkim prestiż określonych olimpiad, konkursów, projektów czy zdobytej ponadprogramowej i udokumentowanej wiedzy czy aktywności w danej dziedzinie.

 Komisja postanowiła przyznać następujące nagrody:

- w kategorii szkół podstawowych – 6 nagród

- w kategorii szkół  gimnazjalnych – 1 nagroda

- w kategorii szkół ponadgimnazjalnych– 6 nagród

- w kategorii uczelni wyższych – 3 nagrody

Łączna kwota jaka przeznaczyła Fundacja Rozwoju Gminy Kleszczów na nagrody dla uczniów i studentów wynosi: 23.500,00 zł brutto

Uroczyste rozdanie nagród odbędzie się 11 września br. o godz.15:30 w biurze Fundacji Rozwoju Gminy Kleszczów,

19.07.2017

INFORMACJA

Informujemy, że w dniu  25.07.2017 r. Punkt Konsultacyjno - Doradczy jest nieczynny.
Zapraszamy na konsultację w dniu 26.07.2017 r. w godz 9:00 - 14:00

18.07.2017

„MOCNI W BIZNESIE 2017"

W imieniu Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w Konkursie Nagroda Gospodarcza Województwa Łódzkiego „Mocni w Biznesie 2017”.

Nagroda Gospodarcza Województwa Łódzkiego stanowi wyróżnienie i szczególne podziękowanie dla podmiotów, które konsekwentnie budują pozytywny wizerunek Łódzkiego.
Przez wszystkie dotychczasowe edycje nagradzane były firmy oraz instytucje, które wniosły znaczący i trwały wkład w unowocześnienie i rozwój gospodarczy naszego regionu.
W tym roku Nagroda Gospodarcza Województwa Łódzkiego „Mocni w Biznesie 2017” stanowić będzie prestiżowe wyróżnienie dla przedsiębiorców, osiągających najlepsze efekty ekonomiczne, realizujących innowacyjne projekty oraz cieszących się uznaniem w kraju i za granicą.
Liderów gospodarki naszego regionu poznamy podczas Gali wręczenia Nagród „Mocni w Biznesie 2017”, która odbędzie się w pierwszym dniu X Europejskiego Forum Gospodarczego

16 października 2017 r. o godz. 20.00.

Zapraszamy firmy do zgłaszania swoich kandydatur w 3 kategoriach:

DYNAMIKA EKSPORTU

Nagroda dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, które prowadzą działalność i mają główną siedzibę na rynku województwa łódzkiego oraz wykazały się największą dynamiką eksportu w ostatnich 3 latach.

START-UP

Nagroda dla przedsiębiorstw, które istnieją na rynku województwa łódzkiego nie dłużej niż 3 lata oraz stworzyły innowację produktową lub technologiczną.

NAGRODA PUBLICZNOŚCI „Innowacyjny Produkt Łódzkiego”

Nagroda skierowana do podmiotu, który stworzył oraz wprowadził z sukcesem na rynek innowacyjny produkt bądź usługę. Dodatkowo podmiot musi prowadzić działalność i mieć główną siedzibę na terenie województwa łódzkiego.


Więcej szczegółów w tym formularze zgłoszeniowe, regulamin konkursu dostępne są na stronie internetowej www.mocniwbiznesie.lodzkie.pl.

MOCNO zachęcamy do wzięcia udziału. Termin zgłoszenia do 31 lipca 2017 r.

16.06.2017

NAGRODY DLA NAJWYBITNIEJSZYCH UCZNIÓW I STUDENTÓW

Fundacja Rozwoju Gminy Kleszczów  informuje, że do 31 lipca br. przyjmuje wnioski o przyznanie nagród dla najwybitniejszych uczniów i studentów.

O przyznanie nagród mogą ubiegać się uczniowie oraz studenci, którzy spełniają warunki „Regulaminu nagradzania najwybitniejszych uczniów i studentów przez Fundację Rozwoju Gminy Kleszczów - PLEBISCYT  TALENT” oraz terminowo złożą wymagane dokumenty.

Regulamin oraz wniosek można pobrać na  stronie internetowej  http://frgk.pl/regulaminy.html lub w sekretariacie Fundacji przy ul. Sportowej 3.

05.06.2017

INFORMACJA

Informujemy, że w dniu jutrzejszym tj 06.06.2017 r. Punkt Konsultacyjno - Doradczy jest nieczynny.
Zapraszamy na konsultację w dniu 07.06.2017 r. w godz 9:00 - 14:00

16.05.2017

SZKOLENIE W ZAKRESIE ZMIAN WPROWADZONYCH W STYCZNIU 2017 R. DOTYCZĄCYCH PODATKU VAT ORAZ JEDNOLITEGO PLIKU KONTROLNEGO ZAKOŃCZONE

12 maja br. o godz. 9:00 w Sali Konferencyjnej Solpark odbyło się szkolenie w zakresie zmian wprowadzonych w styczniu 2017 r. dotyczących podatku VAT oraz Jednolitego Pliku Kontrolnego. Szkolenie przeprowadzone zostało przez pracowników  Urzędu Skarbowego w Bełchatowie. W szkoleniu wzięło udział dwudziestu uczestników z instytucji zlokalizowanych na terenie gminy Kleszczów.

02.05.2017

KURS CHEMIZACYJNY- SZKOLENIE PODSTAWOWE

Fundacja Rozwoju Gminy Kleszczów uprzejmie informuje, że szkolenie podstawowe z zakresu stosowania środków ochrony roślin odbędzie się w dniach  29 -30 maja br. w godz. 9:00 - 15:00 w Sali Konferencyjnej Solpark ( przy Auli). Osoby zainteresowane powyższym szkoleniem mogą się jeszcze zapisać do grupy do 26 maja  2017 r w sekretariacie Fundacji Rozwoju Gminy Kleszczów ul. Sportowa 3 lub pod nr tel. (44) 731-31-33.

Serdecznie zapraszamy

 

28.04.2017

ŚNIADANIE BIZNESOWE

25 kwietnia br. w Sali Konferencyjnej w Solparku odbyło się Śniadanie Biznesowe. Zaproszonych gości  przywitała Wiceprezes Fundacji Rozwoju Gminy Kleszczów Pani Beata Michalczyk. Przedsiębiorcy, którzy wzięli udział w śniadaniu wysłuchali trzech prezentacji. Pierwszą prezentację rozpoczął Pan Krzysztof Świątczak, Prezes Zarządu 3S IT Sp. z o.o. poruszając temat „Kogeneracja - zasada działania, korzyści wdrożenia oraz zgodność z unijnymi dyrektywami” następnie wystąpił Pan Adam Simonowicz  Dyrektor Departamentu LNG i CNG PGNiG Obrót Detaliczny Sp. z o.o. poruszając temat „Technologia LNG – możliwości i rozwiązaniaostatnia prezentację przedstawił Pan Michał Krajewski przedstawiając m.in. projekt eventu Red Bull 111 Megawatt.

27.04.2017

SZKOLENIE  Z PODATKU  VAT I JEDNOLITEGO PLIKU KONTROLNEGO

Fundacja Rozwoju Gminy Kleszczów uprzejmie informuje, że szkolenie w zakresie zmian wprowadzonych w styczniu 2017 r. dotyczących podatku VAT oraz Jednolitego Pliku Kontrolnego odbędzie się w dniu 12 maja br. o godz. 9:00 w Sali Konferencyjnej Solpark ( przy Auli).Szkolenie przeprowadzone zostanie przez pracowników  Urzędu Skarbowego w Bełchatowie.
Osoby zainteresowane powyższym szkoleniem mogą się jeszcze zapisać do grupy do 10 maja  2017 r w sekretariacie Fundacji Rozwoju Gminy Kleszczów ul. Sportowa 3 lub pod nr tel. (44) 731-31-33. Serdecznie zapraszamy.