20.03.2017

SPONCEL - OFERTY PRACY

Firma Sponcel produkująca gąbkę celulozową, poszukuje do swojego nowo uruchomionego zakładu doświadczonych kandytatów na stanowisko:

 

- KIEROWNIK ZMIANY

- LABORANT KONTROLI PROCESU 

 

18.03.2017

DOFINANSOWANIE DO ZAGRANICZNYCH KURSÓW JĘZYKOWYCH

Zarząd Fundacji Rozwoju Gminy Kleszczów  pragnie poinformować, że w dniu 16 marca 2017r. podjął Uchwałę w sprawie przyjęcia Regulaminu dofinansowania do zagranicznych kursów językowych dla mieszkańców gminy Kleszczów

Kursy językowe za granicą to najlepszy sposób, by nauczyć się języka obcego. Nawet krótkie, ale intensywne kursy językowe powodują bardzo widoczny wzrost naszych umiejętności lingwistycznych. Ze względu na zbliżający się okres wakacyjny zachęcamy uczniów i studentów do składania wniosków o dofinansowanie Kwota dofinansowanie dla uprawnionej osoby wynosi maksymalnie 5.000 zł. osoba uprawniona do kursu językowego wybiera samodzielnie Organizatora kursu. Prosimy o zapoznanie się z regulaminem.

 

Serdecznie zapraszamy

17.03.2017

KURS CHEMIZACYJNY

Fundacja Rozwoju Gminy Kleszczów uprzejmie informuje, że szkolenie uzupełniające w celu przedłużenia uprawnienia dla rolników, którzy posiadają dokumenty potwierdzające ukończenie szkolenia w zakresie stosowania środków ochrony roślin  odbędzie się 27 marca br. godz. 9:00 w Sali konferencyjnej Solpark Kleszczów (przy Auli).

 

Fundacja w dalszym ciągu przyjmuje zgłoszenia na szkolenie podstawowe z zakresu stosowania środków ochrony roślin przeznaczone dla rolników, którzy nie posiadają dokumentu potwierdzającego ukończenie szkolenia.

 

Celem szkoleń – podstawowego i uzupełniającego – jest przekazanie wiedzy z zakresu bezpiecznego stosowania środków ochrony roślin przy użyciu opryskiwaczy. Szkolenie kończy się egzaminem testowym. Uczestnik, który zaliczy test przed komisją otrzymuje ZAŚWIADCZENIE O UKOŃCZENIU SZKOLENIA W ZAKRESIE OCHRONY ROŚLIN. Jest ono ważne przez 5 lat.

 

Serdecznie zapraszamy

16.03.2017

FRGK PRZYJMUJE ZAPISY NA SZKOLENIE Z VAT-U ORAZ JEDNOLITEGO PLIKU KONTROLNEGO

Fundacja Rozwoju Gminy Kleszczów planuje  zorganizować szkolenie dla przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą na terenie Gminy Kleszczów w zakresie zmian wprowadzonych w styczniu 2017 r. dotyczących podatku VAT oraz Jednolitego Pliku Kontrolnego.

 

Zapisy na w/w szkolenie przyjmowane są w sekretariacie Fundacji Rozwoju Gminy Kleszczów ul. Sportowa 3 lub pod nr tel. (44) 731-31-33.Szkolenie odbywać się będzie w siedzibie Fundacji, a koszt szkolenia w całości pokryje Fundacja Rozwoju Gminy Kleszczów.

 

Serdecznie zapraszamy.

 

15.03.2017

DOSTAWA ZBOŻA I SADZENIAKÓW ZAKOŃCZONA

W dniu 14 marca 2017 r. wszystkim rolnikom, którzy złożyli wnioski o dofinansowanie do materiału siewnego i sadzeniaków zostało dostarczone zboże i sadzeniaki. Dostawcą była Firma Nasienna GRANUM z/s w Wodzieradach. Łącznie z dofinansowania skorzystało 91 rolników.

08.03.2017

TERMINY DOSTAWY MATERIAŁU SIEWNEGO I SADZENIAKÓW

Fundacja Rozwoju Gminy Kleszczów informuje, że w dniu 8 marca br. została podpisana umowa z Firmą Nasienną GRANUM z/s w Wodzieradach na dostawę materiału siewnego zbóż jarych i sadzeniaków.

Zgodnie z ustaleniami umowy dostawa zbóż i sadzeniaków będzie miała miejsce w dniu 14 marca 2017 r.

W związku w powyższym prosimy wszystkich rolników, którzy złożyli wnioski o dofinansowanie do materiału siewnego i sadzeniaków o zgłoszenie się po ich odbiór w niżej wymienionych miejscach i godzinach

CZYŻÓW – 9:15 – 9:50 – Parking przy Domu Kultury

ŁĘKIŃSKO – 10:00 – 11:00 – Droga do Rolniczej Spółdzielni Produkcyjnej ul. Topolowa

WOLICA – 11:10 – 12:20 – Parking przy boisku

ŁUSZCZANOWICE – 12:30 – 14:00 – Plac przy mleczarni

KLESZCZÓW – 9:15- 10:30 - Parking przy Kościele ul. Ogrodowa

ŻŁOBNICA  – 10:35 – 11:35 – Droga przy placu zabaw ul. Sosnowa

ANTONIÓWKA – 11:45 – 12:10 – Droga w kierunku Kocielizny

Informujemy również, że ustaloną kwotę płatności przez każdego rolnika należy uiścić przy odbiorze zamówionego materiału siewnego i sadzeniaków. 

07.03.2017

JAGODA KAMCZACKA - SZKOLENIE

Fundacja Rozwoju Gminy Kleszczów serdecznie zaprasza rolników z terenu Gminy Kleszczów na bezpłatne szkolenie na temat:

1. jagoda kamczacka - nowy gatunek sadowniczy do uprawy integrowanej lub ekologicznej

2.zakładanie plantacji i dobór odmian jagody kamczackiej do produkcji towarowej.

Szkolenie przeprowadzone zostanie przez dr. hab. Elżbietę Rozpara z Instytutu Ogrodnictwa ze Skierniewic. Szkolenie odbędzie się 15 marca br. o godz. 11:00 w sali „klubowej” Solpark Kleszczów (przy kasach basenowych) i w całości sfinansowane będzie przez Fundację Rozwoju Gminy Kleszczów

01.03.2017

BORÓWKA AMERYKAŃSKA - BEZPŁATNE SZKOLENIE

Fundacja Rozwoju Gminy Kleszczów serdecznie zaprasza rolników z terenu Gminy Kleszczów na bezpłatne szkolenie na temat  borówki amerykańskiej

Szkolenie odbędzie się 11 marca br. o godz. 12:00 w sali konferencyjnej Solpark Kleszczów (przy Auli) i w całości sfinansowane będzie przez Fundację Rozwoju Gminy Kleszczów.

01.03.2017

INFORMACJA O WYBORZE OFERTY NA DOSTAWĘ MATERIAŁU SIEWNEGO I SADZENIAKÓW

Informujemy, że w przedmiotowym postępowaniu wybrano ofertę:

Firma Nasienna „GRANUM” – J. Manias, S. Menc, J. Szymański Spółka jawna 

Wodzierady 81

98-105 Wodzierady

Dziękujemy za udział w postępowaniu.

27.02.2017

TERMINY PRZYJĘĆ LEKARZA PEDIATRY MARZANNY BARTOSIEWICZ W MIESIĄCU MARCU

Fundacja Rozwoju Gminy Kleszczów informuje,że lekarz pediatra Marzanna Bartosiewicz będzie przyjmować pacjentów w marcu we wtorki 7,14,21,28, w godz. 9:00 - 12:00 oraz soboty 4,25 w godz.9:00 - 12:00 pokój nr 116 w Ośrodku Zdrowia w Kleszczowie.