30.07.2018

SZANOWNI ROLNICY GMINY KLESZCZÓW

Fundacja Rozwoju Gminy Kleszczów uprzejmie Państwa informuje, że z uwagi na niskie plony, a także w częstych przypadkach braku pełnego wykształcenia lub zrośnięcia ziaren koszonych zbóż , o czym rolnicy mogli się przekonać dopiero teraz, ustala  się   nowy dodatkowy termin na składanie wniosków o dofinansowanie zakupu materiału siewnego zbóż ozimych do 6 sierpnia br. Podkreślamy jednak, że ze względu  na planowany termin zakupu i dostawy materiału siewnego, a także termin jesiennych zasiewów data 6 sierpnia br. jest terminem ostatecznym.

Warunki pogodowe w tegorocznym okresie wegetacyjnym negatywnie wpłynęły nie tylko na jakość, ale również na ilość zbieranych plonów, dlatego też Zarząd Fundacji rozumiejąc trudną sytuację rolników postanawia dofinansować nie 60%, a 75 % kwoty wynikającej z różnicy pomiędzy ceną rynkową zboża, a ceną zboża kwalifikowanego ( dot. wszystkich wniosków )

 

Jednocześnie informujemy, że dotychczas złożone wnioski rolników o dofinansowanie do zakupu materiału siewnego zostały podliczone i Fundacja wystąpiła do  7 podmiotów  (głównie Centrali Nasiennych ) z zaproszeniem do  złożenia ofert, na sprzedaż zamówionych przez  rolników ilościowo i gatunkowo odmian zbóż ozimych. Oczekiwany termin złożenia ofert to 20 sierpnia br. natomiast planowany termin dostawy zakupionego zboża siewnego, to 5 – 6 września br. Chcemy również podkreślić, że wnioski złożone w dodatkowym okresie doślemy również do tych firm, aby wszystkie w/w terminy były zachowane.

Ponadto pragniemy poinformować, że cena 100 kg materiału siewnego będzie znana Fundacji po złożeniu przez oferentów ofert, wtedy też będzie znana cena dopłat dla rolników do poszczególnych  gatunków zakupywanych zbóż.