14.09.2017

II FORUM GOSPODARCZE W KLESZCZOWIE

Tegoroczne Forum Gospodarcze odbędzie się 23 września 2017 r. w kompleksie Solpark w Kleszczowie.

 

Po raz drugi w Kleszczowie odbędzie się Forum Gospodarcze. Podobnie jak w roku ubiegłym uczestnicy będą mogli zapoznać się z ofertą pomocową dla rolników i przedsiębiorców działających dla rolnictwa lub na terenach wiejskich. Pewnym novum będzie wprowadzenie bloku tematycznego dotyczącego tzw. elektromobilności. Wybór tej tematyki jest nieprzypadkowy, gdyż organizatorzy forum oraz władze gminy zabiegają o ulokowanie w gminie Kleszczów produkcji samochodów elektrycznych.

Po raz pierwszy podczas forum odbędzie się także wręczenie nagród  „Kamienie milowe gospodarności” w konkursie promującym gospodarność. - Chcemy nagradzać te osoby, firmy i instytucje, które potrafią w gospodarny sposób działać i funkcjonować. Gmina Kleszczów jest dobrym miejscem na wręczenie takich nagród, gdyż jest przykładem właściwego wydatkowania środków, które nie są małe, ale należy je starannie i z rozwagą wydawać – podkreślają organizatorzy.

Wstęp na forum jest bezpłatny. Osoby zainteresowane uczestnictwem proszone są o kontakt z Fundacją Rozwoju Gminy Kleszczów w celu uzyskania zaproszenia. Początek wydarzenia  o godz. 10.00.

Organizatorami tegorocznego  forum jest Fundacja Rozwoju Gminy Kleszczów i Wydawnictwo WAM-PRESS. Nad wydarzeniem Honorowy Patronat objął Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Krzysztof Jurgiel. Partnerami forum są: Starostwo Powiatowe w Bełchatowie, Łódzki Oddział Regionalny ARiMR, Oddział Regionalny KRUS w Łodzi, Mostostal Kraków, Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna, Społeczna Akademia Nauk.

Imprezą towarzyszącą forum jest III Festiwal Nauki i Kultury, który odbędzie się dzień wcześniej (22.09.2017 r. ) w kompleksie Solpark