01.09.2017

ZAPRASZAMY NA TRZECIĄ EDYCJĘ WARSZTATÓW Z PROGRAMOWANIA DLA DZIECI I MŁODZIEŻY.

Programista to jeden z najszybciej rozwijających się obecnie zawodów na świecie. Zapotrzebowanie na specjalistów w tej dziedzinie ciągle rośnie. Aktualnie w Polsce brakuje ok. 45 tys. informatyków, a wszechobecna cyfryzacja i komputeryzacja sprawiają, że przez najbliższe lata będzie to zawód coraz bardziej pożądany i ceniony.

Aby przybliżyć tematykę programowania w naszej gminie, Fundacja Rozwoju Gminy Kleszczów oraz firma Innotech zapraszają na trzecią edycję warsztatów z programowania. Rozpoczynają się one od połowy września w Domu Kultury w Łękińsku.

Tegoroczna edycja to cykl 20 spotkań (co ok. 2 tygodnie), podczas, których uczestnicy nauczą się podstaw programowania przy pomocy najnowszych technologii. Poprzednie edycje pokazały, że wiedza zdobyta na zajęciach rozwija analityczne myślenie, kształtuje wybór ścieżki zawodowej, pomaga na studiach oraz przygotowuje do pracy w branży programistycznej.

 

Warsztaty będą prowadzone w różnych kategoriach wiekowych:

 

1 Uczniowie szkół podstawowych (4 klasa wzwyż)

2 Uczniowie w wieku gimnazjalnym i wzwyż (poziom podstawowy)

3 Uczniowie w wieku gimnazjalnym i wzwyż (średnio zaawansowany)

 

Warsztaty odbywają się co drugą sobotę zgodnie z harmonogramem zajęć ogłoszonym na początku semestru. Każde zajęcia trwają 2-4 godzin (w zależności od poziomu).

Miejscem spotkań jest Dom Kultury w Łękińsku, ul. Szkolna 2.

Aby wziąć udział w zajęciach należy się zarejestrować na stronie www.innotechlabs.pl

 

Krótki opis zajęć

 

Programowanie w języku Scratch (szkoła podstawowa/gimnazjum): jest to graficzny język programowania przeznaczony dla dzieci i młodzieży. Jest bardzo łatwy do zrozumienia, a przy okazji oferuje wiele możliwości (np. tworzenie gier i prostych aplikacji). Idealny język na pierwsze kroki z programowaniem.

Programowanie robotów LEGO MINDSTORMS EV3 (szkoła podstawowa/gimnazjum): Klocki Lego Technic z mikroprocesorem i sensorami. Podczas tych zajęć budujemy i programujemy roboty, które mają wykonywać różne zadania np. wyjść z labiryntu przy pomocy napędu i czujników odległości.

Programowanie w języku JavaScript oraz HTML (gimnazjaliści/szkoła średnia/studenci): Nauka skryptowego języka programowania używana przy budowie stron i aplikacji internetowych. Na zajęciach piszemy gry takie jak Snake, uczymy się tworzyć strony internetowe, a nawet programować drona